Northern Division results, 5 Oct 2019
North Premier
05/10/2019
Blaydon 19  - 22  Billingham
Harrogate 18  - 13  Macclesfield
Ilkley 23  - 7   Alnwick
Kirkby Lonsdale 23  - 15  Blackburn
Lymm 22  - 12  Rossendale
Morpeth 17  - 16  Wirral
Sandal 47  - 31  Carlisle
North One East
05/10/2019
Bradford & Bingley 21  - 39  York
Cleckheaton 59  - 15  West Hartlepool
Malton and Norton 23  - 21  Durham City
Morley 12  - 8   Kendal
Percy Park 32  - 22  Huddersfield Y.M.C.A.
Pocklington 27  - 25  Driffield
Scarborough 22  - 14  Moortown
North One West
05/10/2019
Birkenhead Park 31  - 21  Firwood Waterloo
Broughton Park 34  - 20  Penrith
Burnage 59  - 29  Bowdon
Douglas (I.O.M.) 31  - 0   Stockport
Northwich 27  - 3   Warrington
Vale of Lune 43  - 5   Keswick
Wilmslow 28  - 15  Altrincham Kersal
North Two West
05/10/2019
Anselmians 29  - 12  Eccles
Aspatria 24  - 31  Glossop
Aspull 41  - 20  De La Salle (Salford)
Manchester 35  - 22  Bolton
Southport 27  - 12  Sefton
Tarleton 25  - 37  Rochdale
Winnington Park 13  - 35  Leigh
Lancs/Cheshire Division One
05/10/2019
Ellesmere Port 5   - 19  Congleton
Garstang HWO - Birchfield
Hoylake 15  - 21  Orrell
New Brighton 59  - 0   Ramsey (IoM)
Lancs/Cheshire Division Two
05/10/2019
Old Bedians 57  - 7   Newton-le-Willows
Oswestry 62  - 14  Port Sunlight
Oxton Parkonians 19  - 24  Liverpool University
Vagabonds (I.O.M.) HWO - Ruskin Park
Cumbria Division One
05/10/2019
Carlisle Crusaders 6   - 39  St Benedicts
Creighton 0   - 82  Wigton
Egremont 10  - 24  Whitehaven
Millom 62  - 7   Furness
Silloth 10  - 47  Cockermouth
Upper Eden 37  - 24  Workington
Windermere 10  - 22  Hawcoat Park
Durham/Northumberland Division One
05/10/2019
Acklam 40  - 0   Barnard Castle
Consett 53  - 7   Hartlepool Rovers
Horden and Peterlee 15  - 48  Northern
Medicals 35  - 31  South Shields Westoe
North Shields 17  - 38  Novocastrians
Whitley Bay Rockcliff 44  - 34  Gateshead
Durham/Northumberland Division Two
05/10/2019
Darlington 7   - 61  Guisborough
Hartlepool 56  - 12  Gosforth
Ponteland 29  - 20  Bishop Auckland
Ryton 19  - 25  Winlaton Vulcans
Seaton Carew 14  - 68  Sunderland
Sedgefield 12  - 45  Ashington
Whitby 66  - 12  Blyth
Durham/Northumberland Division Three
05/10/2019
Houghton 60  - 0   West Hartlepool T.D.S.O.B.
Prudhoe & Stocksfield 46  - 5   Jarrovians
Redcar 83  - 5   Newton Aycliffe
Seaham 42  - 12  Richmondshire
South Shields 7   - 24  Yarm
Wallsend 22  - 17  Seghill
Yorkshire Division One
05/10/2019
Bridlington 48  - 17  Hullensians
Keighley 17  - 42  Goole
Leodiensian 38  - 35  Bradford Salem
Old Brodleians 24  - 10  Dinnington
Pontefract 17  - 37  Heath
Selby 32  - 26  Old Crossleyans
West Leeds 21  - 45  Beverley
Yorkshire Division Two
05/10/2019
Old Grovians 19  - 26  Ripon
Old Rishworthians 38  - 17  Wath Upon Dearne
Wensleydale 36  - 13  Northallerton
West Park Leeds 16  - 18  Thornensians
Wetherby 22  - 43  Barnsley
Wheatley Hills 38  - 25  North Ribblesdale
Yarnbury 15  - 35  Roundhegians
Yorkshire Division Three
05/10/2019
Baildon 19  - 17  Harrogate Pythons
Castleford 18  - 13  Hemsworth
Halifax Vandals 18  - 21  Old Otliensians
Rotherham Phoenix 10  - 15  Ossett
Sheffield Medicals 13  - 17  Skipton
Wibsey 52  - 7   Aireborough
Yorkshire Division Four (North West)
05/10/2019
Bramley Phoenix 29  - 17  Halifax
Burley 49  - 26  Leeds Medics and Dentists
Knaresborough 0   - 60  Leeds Modernians
Yorkshire Division Four (South East)
05/10/2019
Mosborough 29  - 25  York RI
Nestle Rowntree 22  - 17  Hessle
Sheffield Oaks 3   - 28  Stocksbridge