Northern Division results, 9 March 2019
North Premier
09/03/2019
Alnwick 7   - 24  Harrogate
Hull 54  - 5   Lymm
Ilkley 15  - 21  Blaydon
Kendal 10  - 32  Rossendale
Kirkby Lonsdale P - P Billingham
Vale of Lune 14  - 69  Sandal
Wilmslow 47  - 34  Wirral
North One East
09/03/2019
Bradford & Bingley 7   - 48  Morley
Cleckheaton 11  - 17  Driffield
Huddersfield Y.M.C.A. 28  - 13  Pocklington
Malton and Norton 10  - 26  Percy Park
Morpeth 57  - 14  York
Scarborough 49  - 12  Consett
West Leeds 20  - 21  Bridlington
North One West
09/03/2019
Anselmians 17  - 43  Douglas (I.O.M.)
Birkenhead Park 25  - 19  Broughton Park
Blackburn 31  - 16  Manchester
Burnage 38  - 57  Firwood Waterloo
Northwich P - P De La Salle (Salford)
Stockport 7   - 31  Carlisle
Warrington 20  - 20  Penrith
Lancs/Cheshire Division One
09/03/2019
Bowdon 55  - 5   Southport
Glossop 23  - 0   Altrincham Kersal
Hoylake 53  - 26  Fleetwood
Liverpool Collegiate 20  - 10  Tarleton
Rochdale 33  - 7   Leigh
Winnington Park 26  - 27  Bolton
Lancs/Cheshire Division Two
09/03/2019
Birchfield 14  - 48  Aspull
Dukinfield 3   - 17  New Brighton
Marple 14  - 37  Garstang
Orrell 5   - 0   Eccles
Oswestry P - P Port Sunlight
Lancs/Cheshire Division Three
09/03/2019
Liverpool University 63  - 0   Newton-le-Willows
Oldershaw 29  - 15  Vagabonds (I.O.M.)
Oxton Parkonians 5   - 53  Old Bedians
Prenton 5   - 34  Ellesmere Port
Ramsey (IoM) 36  - 15  Ruskin Park
Cumbria Division Two
09/03/2019
Aspatria Eagles 0   - 77  Workington
Moresby P - P Creighton
Silloth 50  - 21  Carlisle Crusaders
Wigton Wanderers P - P Furness
Windermere 22  - 8   Millom
Cumbria Division 1A
09/03/2019
Aspatria 23  - 7   Keswick
Cockermouth 31  - 7   Wigton
Cumbria Division 1B
09/03/2019
St Benedicts P - P Hawcoat Park
Whitehaven 22  - 18  Upper Eden
Durham/Northumberland Division One
09/03/2019
Acklam 26  - 15  Medicals
Barnard Castle 7   - 39  West Hartlepool
Durham City 25  - 24  Northern
Gateshead 25  - 8   Hartlepool Rovers
Horden and Peterlee 40  - 5   Ponteland
Novocastrians 0   - 40  South Shields Westoe
Whitby 17  - 66  Stockton
Durham/Northumberland Division Two
09/03/2019
Ashington 34  - 32  Bishop Auckland
Darlington 21  - 45  Winlaton Vulcans
Gosforth 12  - 10  Redcar
Sedgefield 15  - 27  Ryton
South Shields 15  - 77  Hartlepool
Sunderland 66  - 5   Houghton
Whitley Bay Rockcliff 40  - 0   North Shields
Durham/Northumberland Division Three
09/03/2019
Blyth 31  - 3   Prudhoe & Stocksfield
Wallsend 11  - 18  West Hartlepool T.D.S.O.B.
Yarm HWO - Newton Aycliffe
Yorkshire Division One
09/03/2019
Beverley 45  - 20  Old Crossleyans
Guisborough 12  - 22  Old Brodleians
Heath 25  - 11  Bradford Salem
Hullensians 12  - 28  Dinnington
Moortown 53  - 20  Selby
Old Rishworthians 17  - 19  Keighley
Pontefract 46  - 26  Middlesbrough
Yorkshire Division Two
09/03/2019
Goole 50  - 17  Northallerton
North Ribblesdale 19  - 34  Roundhegians
Old Otliensians 15  - 22  West Park Leeds
Ripon 6   - 29  Leodiensian
Wath Upon Dearne 26  - 27  Old Grovians
Wheatley Hills 26  - 12  Wetherby
Yarnbury 34  - 21  Barnsley
Yorkshire Division Three
09/03/2019
Aireborough 29  - 22  Skipton
Baildon 13  - 14  Wensleydale
Halifax Vandals 12  - 21  Knottingley
Harrogate Pythons 9   - 8   Leeds Modernians
Hemsworth 6   - 28  Leeds Corinthians
Rotherham Phoenix 22  - 22  Thornensians
Sheffield Medicals 3   - 7   Castleford
Yorkshire Division Four Premier
09/03/2019
Hessle 17  - 0   Bramley Phoenix
Mosborough 56  - 17  Leeds Medics and Dentists
Ossett 21  - 27  Wibsey
York RI HWO - Knaresborough
Yorkshire Division Four Shield
09/03/2019
Nestle Rowntree 10  - 10  Halifax
Stanley Rodillians 5   - 60  Burley
Stocksbridge 3   - 0   Thirsk