Northern Rugby Union results, October 31 2009
                                   
  National Division Three (North)    
                                   
                               
  Darlington Mowden Park   34 - 19   West Park (St Helens)
  Middlesbrough   25 - 10   Chester
  Morley   26 - 21   Birkenhead Park
  Penrith   19 - 19   Beverley
  Rochdale   40 - 10   West Hartlepool
  Rossendale   15 - 20   Stockport
  Sheffield Tigers   34 - 22   Cleckheaton
                                   
  North One East    
                                   
                               
  Durham City   11 - 17   Old Brodleians
  Gateshead   32 - 44   Driffield
  Hartlepool Rovers   25 - 19   Darlington
  Ilkley   8 - 23   Carlisle
  Morpeth   17 - 18   Billingham
  Old Crossleyans   7 - 20   Sandal
  Percy Park   18 - 25   Pontefract
                                   
  North One West    
                                   
                               
  Burnage   12 - 22   Wilmslow
  Leigh   36 - 25   Broughton Park
  Liverpool St Helens   43 - 7   Blackburn
  Lymm   66 - 3   Aspatria
  New Brighton   15 - 15   Altrincham Kersal
  Northwich   41 - 5   Vale of Lune
  Sandbach   34 - 22   Tyldesley
                                   
  North Lancs/Cumbria    
                                   
                               
  Aldwinians   9 - 17   St Benedicts
  Eccles   23 - 23   Furness
  Fleetwood   13 - 21   Kirkby Lonsdale
  Keswick   44 - 3   Burnley
  Oldham   40 - 7   Netherhall
  Upper Eden   12 - 18   Workington
  Wigton   20 - 11   Heaton Moor
                                   
  North Lancashire Division One    
                                   
                               
  Bolton   26 - 13   Birchfield
  Bury   22 - 20   Hawcoat Park
  De La Salle (Salford)   6 - 0   Trafford MV
  Didsbury Toc H   81 - 0   Garstang
  Littleborough   51 - 5   Tarleton
  Old Bedians   33 - 34   Ashton-Under-Lyne
  Windermere   9 - 32   Hutton
                                   
  North Lancashire Division Two    
                                   
                               
  Carnforth   30 - 15   Eagle
  Chorley   34 - 0   Blackpool
  St Mary's O.B. (Lancs)   16 - 36   Newton-le-Willows
  West Park Warriors   29 - 10   Mossley Hill
                                   
  Cumbria    
                                   
                               
  Gosforth Greengarth   12 - 23   Workington Steelers
  Millom   19 - 10   Egremont
  Moresby   14 - 0   Creighton
  Whitehaven   48 - 0   Cockermouth
  Wigton Wanderers   31 - 5   Aspatria Eagles
                                   
  South Lancs/Cheshire Division One    
                                   
                               
  Anselmians   27 - 25   Wirral
  Bowdon   34 - 0   Warrington
  Dukinfield   17 - 26   Sale
  Glossop   16 - 10   Oswestry
  Ormskirk   13 - 25   Widnes
  Vagabonds (I.O.M.)   5 - 6   Wigan
  Winnington Park   27 - 8   Hoylake
                                   
  South Lancs/Cheshire Division Two    
                                   
                               
  Buxton   5 - 27   Moore
  Liverpool Collegiate   20 - 7   Marple
  Orrell Anvils   8 - 12   Oldershaw
  Ruskin Park   72 - 0   Wallasey
  Sefton   50 - 12   Crewe and Nantwich
  Southport   42 - 19   Douglas (I.O.M.)
  Trentham   0 - 9   Ashton-on-Mersey
                                   
  South Lancs/Cheshire Division Three    
                                   
                               
  Ellesmere Port   29 - 25   Capenhurst
  Holmes Chapel   60 - 26   Knutsford
  Port Sunlight   11 - 43   Linley
  Prenton   55 - 0   Congleton
  Ramsey (IoM)   56 - 0   Helsby
                                   
  Durham/Northumberland Division One    
                                   
                               
  Ashington   27 - 33   Redcar
  Consett   14 - 17   Sunderland
  Gosforth   32 - 10   Team Northumbria
  Hartlepool   20 - 18   Novocastrians
  Horden   30 - 20   Alnwick
  Northern   33 - 0   Ryton
  Wallsend   14 - 29   Stockton
                                   
  Durham/Northumberland Division Two    
                                   
                               
  Acklam   HWO -     Barnard Castle
  Blyth   17 - 28   Ponteland
  Seaton Carew   24 - 10   Medicals
  Whitley Bay Rockcliff   71 - 0   Houghton
  Winlaton Vulcans   14 - 17   North Shields
  Yarm   12 - 24   Bishop Auckland
                                   
  Durham/Northumberland Division Three    
                                   
                               
  Guisborough   58 - 5   Hartlepool B.B.O.B.
  Newton Aycliffe   10 - 7   Hartlepool Athletic
  Prudhoe & Stocksfield   16 - 16   Chester-Le-Street
  Seaham   12 - 22   Whitby
  Sedgefield   30 - 20   Washington
                                   
  Yorkshire Division One    
                                   
                               
  Castleford   28 - 6   Dinnington
  Heath   32 - 19   Scarborough
  Malton and Norton   17 - 20   Yarnbury
  Selby   15 - 24   Bridlington
  Sheffield   16 - 14   Keighley
  Skipton   16 - 13   Bradford Salem
  York   10 - 58   Wheatley Hills
                                   
  Yorkshire Division Two    
                                   
                               
  Barnsley   15 - 18   Moortown
  Doncaster Phoenix   24 - 6   Ripon
  Goole   12 - 29   West Leeds
  Hessle   16 - 19   Hullensians
  Huddersfield Y.M.C.A.   24 - 24   Pocklington
  Leodiensian   28 - 30   Knottingley
  North Ribblesdale   24 - 6   West Park Leeds
                                   
  Yorkshire Division Three    
                                   
                               
  Aireborough   30 - 23   Bramley Phoenix
  Baildon   15 - 31   Old Otliensians
  Old Modernians   6 - 13   Halifax Vandals
  Old Rishworthian   43 - 10   Garforth
  Thornensians   31 - 6   Northallerton
  Wath Upon Dearne   17 - 17   Roundhegians
                                   
  Yorkshire Division Four    
                                   
                               
  Burley   15 - 19   York Railway Institute
  Hornsea   7 - 43   Harrogate Pythons
  Leeds Corinthians   15 - 17   Rotherham Phoenix
  Old Grovians   5 - 10   Leeds Medics
  Ossett   12 - 0   Hemsworth
  Sheffield Medicals   P - P   Adwick Le Street
                                   
  Yorkshire Division Five    
                                   
                               
  Pontefract Pythons   24 - 33   Marist
  Stanley Rodillians   31 - 10   Knaresborough
  Stocksbridge   P - P   Wibsey
                                   
  Yorkshire Division Six    
                                   
                               
  Halifax Vikings   21 - 12   Wetherby
  Sheffield Oaks   14 - 13   University of Leeds
                                   
                                   
  ENDS