Northern Rugby Union results, October 24 2009
                                   
  National Division Three (North)    
                                   
                               
  Beverley   6 - 9   Morley
  Birkenhead Park   19 - 14   Middlesbrough
  Chester   35 - 12   Sheffield Tigers
  Cleckheaton   0 - 20   Darlington Mowden Park
  Stockport   36 - 16   Rochdale
  West Hartlepool   27 - 22   Penrith
  West Park (St Helens)   22 - 28   Rossendale
                                   
  North One East    
                                   
                               
  Billingham   60 - 6   Ilkley
  Carlisle   36 - 12   Hartlepool Rovers
  Darlington   24 - 21   Gateshead
  Driffield   17 - 17   Durham City
  Old Brodleians   10 - 7   Percy Park
  Pontefract   19 - 18   Old Crossleyans
  Sandal   39 - 22   Morpeth
                                   
  North One West    
                                   
                               
  Altrincham Kersal   20 - 21   Lymm
  Aspatria   12 - 23   Liverpool St Helens
  Blackburn   14 - 22   Leigh
  Broughton Park   35 - 28   Burnage
  Tyldesley   22 - 35   Northwich
  Vale of Lune   22 - 19   New Brighton
  Wilmslow   16 - 17   Sandbach
                                   
  North Lancs/Cumbria    
                                   
                               
  Burnley   5 - 24   Aldwinians
  Furness   42 - 6   Oldham
  Heaton Moor   34 - 15   Keswick
  Kirkby Lonsdale   33 - 11   Upper Eden
  Netherhall   6 - 13   Fleetwood
  St Benedicts   13 - 3   Eccles
  Workington   17 - 0   Wigton
                                   
  North Lancashire Division One    
                                   
                               
  Ashton-Under-Lyne   7 - 22   Didsbury Toc H
  Birchfield   6 - 0   Old Bedians
  Garstang   10 - 27   De La Salle (Salford)
  Hawcoat Park   P - P   Windermere
  Hutton   P - P   Littleborough
  Tarleton   0 - 13   Bolton
  Trafford MV   34 - 10   Bury
                                   
  Cumbria    
                                   
                               
  Aspatria Eagles   0 - 63   Whitehaven
  Cockermouth   6 - 15   Moresby
  Creighton   20 - 56   Millom
  Egremont   27 - 12   Gosforth Greengarth
  Workington Steelers   12 - 17   Wigton Wanderers
                                   
  South Lancs/Cheshire Division One    
                                   
                               
  Hoylake   19 - 32   Bowdon
  Oswestry   12 - 27   Anselmians
  Sale   21 - 23   Winnington Park
  Warrington   30 - 13   Vagabonds (I.O.M.)
  Widnes   90 - 7   Dukinfield
  Wigan   P - P   Glossop
  Wirral   44 - 7   Ormskirk
                                   
  South Lancs/Cheshire Division Two    
                                   
                               
  Ashton-on-Mersey   16 - 13   Sefton
  Crewe and Nantwich   5 - 26   Ruskin Park
  Douglas (I.O.M.)   14 - 15   Orrell Anvils
  Marple   91 - 7   Buxton
  Moore   20 - 8   Trentham
  Oldershaw   22 - 32   Liverpool Collegiate
  Wallasey   19 - 44   Southport
                                   
  Durham/Northumberland Division One    
                                   
                               
  Alnwick   15 - 5   Wallsend
  Novocastrians   10 - 24   Ashington
  Redcar   32 - 19   Consett
  Ryton   16 - 17   Gosforth
  Stockton   17 - 17   Northern
  Sunderland   10 - 3   Horden
  Team Northumbria   HWO -     Hartlepool
                                   
  Durham/Northumberland Division Three    
                                   
                               
  Chester-Le-Street   7 - 7   Newton Aycliffe
  Hartlepool Athletic   3 - 69   Guisborough
  Hartlepool B.B.O.B.   7 - 3   Seaham
  South Park Rangers   26 - 3   Sedgefield
  Washington   6 - 19   Prudhoe & Stocksfield
  Whitby   27 - 3   South Tyneside College
                                   
  Yorkshire Division One    
                                   
                               
  Bradford Salem   22 - 3   Selby
  Bridlington   14 - 7   Heath
  Dinnington   15 - 17   York
  Keighley   18 - 3   Malton and Norton
  Scarborough   11 - 18   Sheffield
  Wheatley Hills   33 - 6   Skipton
  Yarnbury   10 - 31   Castleford
                                   
  Yorkshire Division Two    
                                   
                               
  Hullensians   34 - 6   Goole
  Knottingley   26 - 21   North Ribblesdale
  Moortown   37 - 12   Huddersfield Y.M.C.A.
  Pocklington   36 - 3   Leodiensian
  Ripon   18 - 10   Barnsley
  West Leeds   32 - 17   Doncaster Phoenix
  West Park Leeds   44 - 12   Hessle
                                   
  ENDS