Northern Rugby Union Results, November 7 2009
                                   
  National Division Three (North)    
                                   
                               
  Beverley   21 - 18   Rochdale
  Birkenhead Park   16 - 8   Penrith
  Chester   3 - 9   Morley
  Cleckheaton   25 - 11   Middlesbrough
  Darlington Mowden Park   3 - 10   Sheffield Tigers
  West Hartlepool   12 - 19   Rossendale
  West Park (St Helens)   15 - 18   Stockport
                                   
  North One East    
                                   
                               
  Billingham   29 - 10   Old Crossleyans
  Carlisle   24 - 19   Morpeth
  Darlington   10 - 32   Ilkley
  Driffield   29 - 10   Hartlepool Rovers
  Durham City   11 - 8   Gateshead
  Old Brodleians   38 - 3   Pontefract
  Sandal   43 - 18   Percy Park
                                   
  North One West    
                                   
                               
  Aspatria   16 - 29   New Brighton
  Blackburn   0 - 60   Lymm
  Broughton Park   11 - 6   Liverpool St Helens
  Burnage   20 - 13   Leigh
  Northwich   17 - 8   Altrincham Kersal
  Vale of Lune   11 - 18   Sandbach
  Wilmslow   11 - 31   Tyldesley
                                   
  North Lancs/Cumbria    
                                   
                               
  Aldwinians   P - P   Keswick
  Burnley   P - P   Wigton
  Heaton Moor   14 - 7   Upper Eden
  Kirkby Lonsdale   34 - 7   Oldham
  Netherhall   3 - 37   Eccles
  St Benedicts   P - P   Furness
  Workington   13 - 3   Fleetwood
                                   
  North Lancashire Division One    
                                   
                               
  Ashton-Under-Lyne   3 - 3   Bolton
  Birchfield   10 - 7   Littleborough
  Bury   P - P   De La Salle (Salford)
  Garstang   P - P   Old Bedians
  Hawcoat Park   20 - 10   Hutton
  Tarleton   29 - 23   Windermere
  Trafford MV   3 - 23   Didsbury Toc H
                                   
  North Lancashire Division Two    
                                   
                               
  Blackpool   26 - 17   Colne & Nelson
  Eagle   3 - 3   Chorley
  Mossley Hill   27 - 15   Carnforth
  Newton-le-Willows   20 - 5   West Park Warriors
  St Mary's O.B. (Lancs)   24 - 0   St Edward's O.B.
                                   
  Cumbria    
                                   
                               
  Cockermouth   19 - 0   Aspatria Eagles
  Creighton   P - P   Wigton Wanderers
  Egremont   P - P   Whitehaven
  Gosforth Greengarth   P - P   Moresby
  Millom   P - P   Workington Steelers
                                   
  South Lancs/Cheshire Division One    
                                   
                               
  Bowdon   33 - 0   Winnington Park
  Hoylake   32 - 14   Dukinfield
  Oswestry   17 - 6   Vagabonds (I.O.M.)
  Sale   31 - 22   Ormskirk
  Warrington   12 - 3   Wigan
  Widnes   26 - 10   Anselmians
  Wirral   57 - 0   Glossop
                                   
  South Lancs/Cheshire Division Two    
                                   
                               
  Ashton-on-Mersey   P - P   Buxton
  Crewe and Nantwich   18 - 7   Trentham
  Douglas (I.O.M.)   12 - 19   Ruskin Park
  Moore   10 - 42   Liverpool Collegiate
  Oldershaw   P - P   Marple
  Orrell Anvils   14 - 5   Southport
  Wallasey   14 - 25   Sefton
                                   
  South Lancs/Cheshire Division Three    
                                   
                               
  Capenhurst   11 - 7   Holmes Chapel
  Congleton   12 - 0   Ellesmere Port
  Helsby   6 - 34   Prenton
  Linley   7 - 6   Ramsey (IoM)
  Parkonians   96 - 5   Port Sunlight
                                   
  Durham/Northumberland Division One    
                                   
                               
  Alnwick   22 - 12   Consett
  Gosforth   23 - 34   Northern
  Redcar   12 - 23   Hartlepool
  Ryton   3 - 7   Wallsend
  Stockton   35 - 3   Horden
  Sunderland   34 - 10   Ashington
  Team Northumbria   21 - 3   Novocastrians
                                   
  Durham/Northumberland Division Two    
                                   
                               
  Barnard Castle   43 - 5   Winlaton Vulcans
  Bishop Auckland   22 - 7   Blyth
  Houghton   22 - 8   Yarm
  Medicals   41 - 26   Acklam
  North Shields   15 - 15   Whitley Bay Rockcliff
  Ponteland   28 - 7   Seaton Carew
                                   
  Durham/Northumberland Division Three    
                                   
                               
  Chester-Le-Street   27 - 7   Sedgefield
  Hartlepool Athletic   10 - 28   Prudhoe & Stocksfield
  Hartlepool B.B.O.B.   10 - 12   Newton Aycliffe
  South Tyneside College   30 - 7   Seaham
  Whitby   5 - 16   Guisborough
                                   
  Yorkshire Division One    
                                   
                               
  Bradford Salem   27 - 21   York
  Bridlington   27 - 13   Skipton
  Keighley   16 - 10   Heath
  Malton and Norton   12 - 46   Sheffield
  Scarborough   0 - 6   Selby
  Wheatley Hills   30 - 5   Castleford
  Yarnbury   13 - 28   Dinnington
                                   
  Yorkshire Division Two    
                                   
                               
  Knottingley   27 - 10   Huddersfield Y.M.C.A.
  Moortown   20 - 37   Doncaster Phoenix
  North Ribblesdale   34 - 7   Leodiensian
  Pocklington   20 - 9   Barnsley
  Ripon   34 - 0   Goole
  West Leeds   P - P   Hessle
  West Park Leeds   P - P   Hullensians
                                   
  Yorkshire Division Three    
                                   
                               
  Bramley Phoenix   32 - 22   Baildon
  Garforth   11 - 40   Aireborough
  Halifax Vandals   16 - 26   Old Rishworthian
  Northallerton   33 - 6   Old Modernians
  Old Otliensians   20 - 14   Wath Upon Dearne
  Roundhegians   27 - 0   Thornensians
                                   
  Yorkshire Division Four    
                                   
                               
  Adwick Le Street   25 - 24   Old Grovians
  Harrogate Pythons   30 - 6   Leeds Corinthians
  Hemsworth   41 - 0   Hornsea
  Leeds Medics   35 - 8   Ossett
  Rotherham Phoenix   25 - 11   Burley
  York Railway Institute   10 - 5   Sheffield Medicals
                                   
  Yorkshire Division Five    
                                   
                               
  Knaresborough   14 - 13   Stocksbridge
  Marist   37 - 12   Stanley Rodillians
  Mosborough   34 - 11   Pontefract Pythons
                                   
  Yorkshire Division Six    
                                   
                               
  Rawmarsh   32 - 26   Rossington Hornets
  University of Leeds   59 - 19   Halifax Vikings
                                   
                                   
  ENDS