Northern Rugby Union results, November 14 2009
                                   
                               
  Middlesbrough   15 - 24   Darlington Mowden Park
  Morley   14 - 3   Cleckheaton
  Penrith   13 - 15   Chester
  Rochdale   6 - 5   Birkenhead Park
  Rossendale   P - P   Beverley
  Sheffield Tigers   32 - 17   West Park (St Helens)
  Stockport   31 - 0   West Hartlepool
                                   
  North One East    
                                   
                               
  Gateshead   19 - 7   Old Brodleians
  Hartlepool Rovers   46 - 15   Durham City
  Ilkley   13 - 15   Driffield
  Morpeth   40 - 22   Darlington
  Old Crossleyans   36 - 27   Carlisle
  Percy Park   20 - 17   Billingham
  Pontefract   9 - 12   Sandal
                                   
  North One West    
                                   
                               
  Leigh   12 - 0   Wilmslow
  Liverpool St Helens   P - P   Burnage
  Lymm   18 - 6   Broughton Park
  New Brighton   40 - 10   Blackburn
  Northwich   36 - 0   Aspatria
  Sandbach   6 - 13   Altrincham Kersal
  Tyldesley   22 - 20   Vale of Lune
                                   
  North Lancs/Cumbria    
                                   
                               
  Eccles   17 - 24   Kirkby Lonsdale
  Fleetwood   13 - 23   Heaton Moor
  Furness   47 - 0   Netherhall
  Keswick   P - P   St Benedicts
  Oldham   7 - 32   Workington
  Upper Eden   30 - 17   Burnley
  Wigton   22 - 6   Aldwinians
                                   
  North Lancashire Division One    
                                   
                               
  Bolton   P - P   Garstang
  De La Salle (Salford)   31 - 0   Hawcoat Park
  Didsbury Toc H   79 - 0   Bury
  Hutton   12 - 7   Tarleton
  Littleborough   20 - 7   Ashton-Under-Lyne
  Old Bedians   7 - 16   Trafford MV
  Windermere   9 - 7   Birchfield
                                   
  North Lancashire Division Two    
                                   
                               
  Carnforth   3 - 37   Newton-le-Willows
  Chorley   17 - 7   Mossley Hill
  Colne & Nelson   0 - 18   Eagle
  North Manchester   26 - 10   Blackpool
  West Park Warriors   6 - 24   St Edward's O.B.
                                   
  Cumbria    
                                   
                               
  Aspatria Eagles   P - P   Creighton
  Moresby   P - P   Millom
  Whitehaven   19 - 0   Gosforth Greengarth
  Wigton Wanderers   P - P   Egremont
  Workington Steelers   11 - 20   Cockermouth
                                   
  South Lancs/Cheshire Division One    
                                   
                               
  Anselmians   50 - 12   Sale
  Dukinfield   21 - 18   Bowdon
  Glossop   14 - 6   Widnes
  Ormskirk   21 - 10   Hoylake
  Vagabonds (I.O.M.)   0 - 43   Wirral
  Wigan   0 - 8   Oswestry
  Winnington Park   17 - 3   Warrington
                                   
  South Lancs/Cheshire Division Two    
                                   
                               
  Liverpool Collegiate   3 - 7   Ashton-on-Mersey
  Marple   10 - 17   Moore
  Ruskin Park   13 - 0   Orrell Anvils
  Sefton   24 - 9   Douglas (I.O.M.)
  Southport   19 - 6   Oldershaw
  Trentham   15 - 17   Wallasey
                                   
  South Lancs/Cheshire Division Three    
                                   
                               
  Ellesmere Port   27 - 15   Helsby
  Holmes Chapel   22 - 7   Congleton
  Knutsford   12 - 0   Capenhurst
  Prenton   24 - 15   Linley
  Ramsey (IoM)   29 - 0   Parkonians
                                   
  Durham/Northumberland Division One    
                                   
                               
  Ashington   20 - 42   Alnwick
  Consett   0 - 37   Stockton
  Hartlepool   10 - 41   Sunderland
  Horden   16 - 32   Ryton
  Northern   0 - 27   Team Northumbria
  Novocastrians   24 - 42   Redcar
  Wallsend   24 - 17   Gosforth
                                   
  Durham/Northumberland Division Two    
                                   
                               
  Acklam   16 - 8   Ponteland
  Houghton   14 A - 6   North Shields (Aband 50 mins)
  Seaton Carew   23 - 15   Bishop Auckland
  Whitley Bay Rockcliff   24 - 27   Barnard Castle
  Winlaton Vulcans   0 - 21   Medicals
  Yarm   22 - 25   Blyth
                                   
  Durham/Northumberland Division Three    
                                   
                               
  Guisborough   83 - 8   South Tyneside College
  Newton Aycliffe   10 - 51   Whitby
  Prudhoe & Stocksfield   45 - 0   Hartlepool BBOB
  Sedgefield   36 - 5   Hartlepool Athletic
  South Park Rangers   52 - 17   Washington
                                   
  Yorkshire Division One    
                                   
                               
  Castleford   16 - 13   Bradford Salem
  Dinnington   12 - 13   Wheatley Hills
  Heath   41 - 9   Malton and Norton
  Selby   13 - 15   Keighley
  Sheffield   35 - 13   Yarnbury
  Skipton   10 - 24   Scarborough
  York   29 - 7   Bridlington
                                   
  Yorkshire Division Two    
                                   
                               
  Barnsley   0 - 0   Knottingley
  Doncaster Phoenix   23 - 6   Pocklington
  Goole   3 - 6   Moortown
  Hessle   16 - 23   Ripon
  Huddersfield YMCA   13 - 27   North Ribblesdale
  Hullensians   22 - 10   West Leeds
  Leodiensian   6 - 19   West Park Leeds
                                   
  Yorkshire Division Three    
                                   
                               
  Aireborough   35 - 5   Halifax Vandals
  Baildon   P - P   Garforth
  Old Rishworthian   29 - 3   Northallerton
  Roundhegians   20 - 11   Old Otliensians
  Thornensians   P - P   Old Modernians
  Wath Upon Dearne   P - P   Bramley Phoenix
                                   
  Yorkshire Division Four    
                                   
                               
  Burley   10 - 24   Harrogate Pythons
  Hornsea   0 - 30   Leeds Medics
  Leeds Corinthians   16 - 9   Hemsworth
  Ossett   13 - 3   Adwick Le Street
  Sheffield Medicals   15 - 0   Old Grovians
  York Railway Institute   8 - 9   Rotherham Phoenix
                                   
  Yorkshire Division Five    
                                   
                               
  Stanley Rodillians   0 - 29   Mosborough
  Stocksbridge   15 - 7   Marist
  Wibsey   7 - 5   Knaresborough
                                   
  Yorkshire Division Six    
                                   
                               
  Sheffield Oaks   8 - 19   Rawmarsh
  Wetherby   10 - 19   University of Leeds
                                   
                                   
  ENDS