Northern Division results, January 23rd 2010      
                                   
  National League 3 North    
                                   
                               
  Cleckheaton   10 - 14   Chester
  Darlington Mowden Park   25 - 15   Birkenhead Park
  Middlesbrough   13 - 3   West Hartlepool
  Morley   20 - 10   Stockport
  Penrith   32 - 17   Rossendale
  Rochdale   20 - 13   West Park (St Helens)
  Sheffield Tigers   0 - 16   Beverley
                                   
  North One East    
                                   
                               
  Driffield   45 - 8   Darlington
  Durham City   22 - 7   Carlisle
  Gateshead   0 - 41   Billingham
  Hartlepool Rovers   15 - 12   Sandal
  Ilkley   33 - 7   Pontefract
  Morpeth   21 - 3   Percy Park
  Old Crossleyans   18 - 15   Old Brodleians
                                   
  North One West    
                                   
                               
  Broughton Park   43 - 12   Blackburn
  Burnage   22 - 7   Aspatria
  Leigh   11 - 28   Altrincham Kersal
  Liverpool St Helens   29 - 21   Vale of Lune
  Lymm   41 - 0   Tyldesley
  New Brighton   15 - 21   Sandbach
  Northwich   25 - 7   Wilmslow
                                   
  North Lancs/Cumbria    
                                   
                               
  Aldwinians   10 - 22   Workington
  Burnley   P - P   Heaton Moor
  Fleetwood   13 - 21   Eccles
  Keswick   11 - 16   Kirkby Lonsdale
  Oldham   42 - 18   St Benedicts
  Upper Eden   25 - 12   Furness
  Wigton   46 - 0   Netherhall
                                   
  North Lancashire Division One    
                                   
                               
  Bolton   15 - 12   Windermere
  Bury   3 - 13   Ashton-Under-Lyne
  De La Salle (Salford)   28 - 0   Birchfield
  Didsbury Toc H   68 - 0   Tarleton
  Littleborough   29 - 7   Hawcoat Park
  Old Bedians   0 - 64   Hutton
  Trafford MV   26 - 11   Garstang
                                   
  North Lancashire Division Two    
                                   
                               
  Blackpool   9 - 36   West Park Warriors
  Colne & Nelson   0 - 28   Chorley
  Eagle   31 - 14   St Mary's O.B. (Lancs)
  North Manchester   13 - 26   Carnforth
  St Edward's O.B.   13 - 0   Mossley Hill
                                   
  Cumbria    
                                   
                               
  Millom   52 - 5   Gosforth Greengarth
  Moresby   P - P   Egremont
  Whitehaven   48 - 3   Creighton
  Wigton Wanderers   0 - 26   Cockermouth
  Workington Steelers   34 - 0   Aspatria Eagles
                                   
  South Lancs/Cheshire Division One    
                                   
                               
  Anselmians   52 - 0   Vagabonds (I.O.M.)
  Bowdon   29 - 8   Widnes
  Dukinfield   0 - 7   Oswestry
  Glossop   18 - 0   Warrington
  Hoylake   19 - 25   Sale
  Ormskirk   24 - 17   Wigan
  Winnington Park   3 - 54   Wirral
                                   
  South Lancs/Cheshire Division Two    
                                   
                               
  Douglas (I.O.M.)   41 - 12   Wallasey
  Orrell Anvils   30 - 3   Crewe and Nantwich
  Ruskin Park   14 - 5   Moore
  Sefton   26 - 10   Marple
  Southport   3 - 18   Ashton-on-Mersey
  Trentham   5 - 16   Liverpool Collegiate
                                   
  South Lancs/Cheshire Division Three    
                                   
                               
  Capenhurst   10 - 35   Ramsey (IoM)
  Congleton   12 - 12   Port Sunlight
  Helsby   8 - 24   Parkonians
  Holmes Chapel   22 - 0   Ellesmere Port
  Knutsford   12 - 50   Prenton
                                   
  Durham/Northumberland Division One    
                                   
                               
  Ashington   17 - 10   Team Northumbria
  Consett   34 - 12   Hartlepool
  Gosforth   8 - 8   Alnwick
  Horden   41 - 8   Novocastrians
  Northern   31 - 0   Sunderland
  Ryton   0 - 37   Stockton
  Wallsend   29 - 36   Redcar
                                   
  Durham/Northumberland Division Two    
                                   
                               
  Barnard Castle   25 - 10   Blyth
  Houghton   7 - 52   Acklam
  Medicals   41 - 15   Bishop Auckland
  North Shields   10 - 25   Seaton Carew
  Ponteland   74 - 5   Yarm
  Whitley Bay Rockcliff   46 - 3   Winlaton Vulcans
                                   
  Durham/Northumberland Division Three    
                                   
                               
  Guisborough   P - P   Washington
  Newton Aycliffe   33 - 14   South Park Rangers
  Seaham   5 - 10   Chester-Le-Street
  Sedgefield   5 - 15   Prudhoe & Stocksfield
  South Tyneside College   P - P   Hartlepool Athletic
  Whitby   29 - 7   Hartlepool B.B.O.B.
                                   
  Yorkshire Division One    
                                   
                               
  Heath   19 - 14   Wheatley Hills
  Keighley   12 - 3   Scarborough
  Malton and Norton   6 - 26   Bridlington
  Selby   35 - 8   Dinnington
  Sheffield   19 - 10   Bradford Salem
  Skipton   20 - 14   Castleford
  York   18 - 10   Yarnbury
                                   
  Yorkshire Division Two    
                                   
                               
  Barnsley   10 - 29   Hullensians
  Doncaster Phoenix   58 - 5   Hessle
  Goole   5 - 14   West Park Leeds
  Huddersfield Y.M.C.A.   23 - 3   West Leeds
  Knottingley   28 - 18   Pocklington
  Leodiensian   12 - 18   Ripon
  North Ribblesdale   12 - 10   Moortown
                                   
  Yorkshire Division Three    
                                   
                               
  Bramley Phoenix   69 - 5   Old Modernians
  Garforth   13 - 10   Northallerton
  Halifax Vandals   14 - 13   Thornensians
  Old Otliensians   22 - 20   Old Rishworthian
  Roundhegians   51 - 17   Aireborough
  Wath Upon Dearne   21 - 20   Baildon
                                   
  Yorkshire Division Four    
                                   
                               
  Burley   23 - 15   Leeds Corinthians
  Harrogate Pythons   50 - 0   Old Grovians
  Hemsworth   82 - 12   Adwick Le Street
  Leeds Medics   6 - 20   Sheffield Medicals
  Rotherham Phoenix   27 - 0   Ossett
  York Railway Institute   61 - 7   Hornsea
                                   
  Yorkshire Division Five    
                                   
                               
  Knaresborough   P - P   Wibsey
  Marist   54 - 3   Stocksbridge
  Mosborough   17 - 3   Stanley Rodillians
                                   
  Yorkshire Division Six    
                                   
                               
  Rawmarsh   17 - 18   Sheffield Oaks
  University of Leeds   19 - 5   Wetherby