Northern Rugby Union results, November 28 2009
                                   
  National Division Three (North)    
                                   
                               
  Beverley   24 - 16   Stockport
  Birkenhead Park   P - P   Rossendale
  Chester   22 - 12   Rochdale
  Cleckheaton   15 - 23   Penrith
  Darlington Mowden Park   19 - 27   Morley
  Sheffield Tigers   39 - 6   Middlesbrough
  West Park (St Helens)   32 - 19   West Hartlepool
                                   
  North One East    
                                   
                               
  Billingham   29 - 17   Pontefract
  Darlington   31 - 32   Old Crossleyans
  Driffield   30 - 19   Morpeth
  Durham City   42 - 19   Ilkley
  Gateshead   12 - 19   Hartlepool Rovers
  Old Brodleians   3 - 12   Sandal
  Percy Park   24 - 12   Carlisle
                                   
  North One West    
                                   
                               
  Altrincham Kersal   34 - 10   Tyldesley
  Aspatria   22 - 29   Sandbach
  Blackburn   0 - 18   Northwich
  Broughton Park   21 - 8   New Brighton
  Burnage   12 - 15   Lymm
  Liverpool St Helens   25 - 3   Leigh
  Wilmslow   24 - 0   Vale of Lune
                                   
  North Lancs/Cumbria    
                                   
                               
  Aldwinians   15 - 9   Upper Eden
  Burnley   3 - 15   Fleetwood
  Heaton Moor   35 - 3   Oldham
  Kirkby Lonsdale    A - A    Furness
  Aband @ 25mins
  St Benedicts   25 - 0   Netherhall
  Wigton   23 - 8   Keswick
  Workington   27 - 20   Eccles
                                   
  North Lancashire Division One    
                                   
                               
  Ashton-Under-Lyne   35 - 9   Windermere
  Birchfield   12 - 16   Hutton
  Bury   9 - 10   Old Bedians
  De La Salle (Salford)   P - P   Didsbury Toc H
  Garstang   P - P   Littleborough
  Hawcoat Park   52 - 0   Tarleton
  Trafford MV   34 - 0   Bolton
                                   
  North Lancashire Division Two    
                                   
                               
  Eagle   15 - 11   North Manchester
  Mossley Hill   27 - 8   Colne & Nelson
  Newton-le-Willows   17 - 0   Chorley
  St Edward's O.B.   17 - 5   Carnforth
  St Mary's O.B. (Lancs)   5 - 13   West Park Warriors
                                   
  Cumbria    
                                   
                               
  Creighton   P - P   Cockermouth
  Egremont   48 - 7   Aspatria Eagles
  Gosforth Greengarth   0 - 10   Wigton Wanderers
  Millom   6 - 20   Whitehaven
  Moresby   P - P   Workington Steelers
                                   
  South Lancs/Cheshire Division One    
                                   
                               
  Bowdon   29 - 12   Ormskirk
  Hoylake   33 - 17   Anselmians
  Sale   27 - 13   Glossop
  Warrington   19 - 10   Oswestry
  Widnes   52 - 12   Vagabonds (I.O.M.)
  Winnington Park   45 - 24   Dukinfield
  Wirral   29 - 8   Wigan
                                   
  South Lancs/Cheshire Division Two    
                                   
                               
  Ashton-on-Mersey   13 - 12   Marple
  Crewe and Nantwich   0 - 30   Liverpool Collegiate
  Douglas (I.O.M.)   47 - 7   Trentham
  Oldershaw   18 - 18   Moore
  Orrell Anvils   18 - 16   Sefton
  Southport   14 - 11   Ruskin Park
                                   
  South Lancs/Cheshire Division Three    
                                   
                               
  Congleton   20 - 11   Knutsford
  Helsby   5 - 29   Holmes Chapel
  Linley   36 - 0   Ellesmere Port
  Parkonians   3 - 13   Prenton
  Port Sunlight   6 - 65   Ramsey (IoM)
                                   
  Durham/Northumberland Division One    
                                   
                               
  Alnwick   47 - 0   Hartlepool
  Gosforth   10 - 30   Horden
  Northern   32 - 14   Wallsend
  Ryton   36 - 20   Consett
  Stockton   35 - 21   Ashington
  Sunderland   31 - 15   Novocastrians
  Team Northumbria   55 - 8   Redcar
                                   
  Durham/Northumberland Division Two    
                                   
                               
  Barnard Castle   12 - 19   Houghton
  Bishop Auckland   8 - 29   Acklam
  Blyth   12 - 36   Seaton Carew
  Medicals   28 - 3   Whitley Bay Rockcliff
  North Shields   24 - 6   Yarm
  Ponteland   20 - 7   Winlaton Vulcans
                                   
  Durham/Northumberland Division Three    
                                   
                               
  Chester-Le-Street   P - P   South Park Rangers
  Hartlepool B.B.O.B.   36 - 8   Sedgefield
  Seaham   5 - 59   Guisborough
  South Tyneside College   42 - 0   Newton Aycliffe
  Whitby   24 - 33   Prudhoe & Stocksfield
                                   
  Yorkshire Division One    
                                   
                               
  Bradford Salem   35 - 13   Dinnington
  Bridlington   22 - 27   Castleford
  Keighley   21 - 6   Skipton
  Malton and Norton   15 - 16   Selby
  Scarborough   28 - 3   York
  Sheffield   36 - 17   Heath
  Yarnbury   21 - 35   Wheatley Hills
                                   
  Yorkshire Division Two    
                                   
                               
  Knottingley   8 - 0   Doncaster Phoenix
  Leodiensian   23 - 22   Huddersfield Y.M.C.A.
  Moortown   26 - 12   Hessle
  North Ribblesdale   15 - 13   Barnsley
  Pocklington   62 - 10   Goole
  Ripon   30 - 14   Hullensians
  West Park Leeds   25 - 5   West Leeds
                                   
  Yorkshire Division Three    
                                   
                               
  Bramley Phoenix   5 - 5   Roundhegians
  Garforth   8 - 13   Wath Upon Dearne
  Halifax Vandals   23 - 29   Baildon
  Northallerton   21 - 17   Aireborough
  Old Modernians   17 - 36   Old Rishworthian
  Old Otliensians   13 - 19   Thornensians
                                   
  Yorkshire Division Four    
                                   
                               
  Adwick Le Street   13 - 8   Hornsea
  Hemsworth   10 - 15   Burley
  Leeds Medics and Dentists   17 - 5   Leeds Corinthians
  Old Grovians   17 - 7   Ossett
  Rotherham Phoenix   0 - 23   Sheffield Medicals
  York Railway Institute   20 - 10   Harrogate Pythons
                                   
  Yorkshire Division Five    
                                   
                               
  Marist   34 - 33   Knaresborough
  Mosborough   48 - 5   Wibsey
  Pontefract Pythons   20 - 18   Stocksbridge
                                   
  Yorkshire Division Six    
                                   
                               
  Rawmarsh   24 - 22   Wetherby
  Rossington Hornets   15 - 25   Halifax Vikings
                                   
  ENDS