Northern Division Results, January 16th 2010      
                                   
  National Division Three (North)    
                                   
                               
  Beverley   P - P   Darlington Mowden Park
  Birkenhead Park   P - P   Cleckheaton
  Rochdale   P - P   Penrith
  Rossendale   P - P   Morley
  Stockport   24 - 8   Middlesbrough
  West Hartlepool   13 - 0   Sheffield Tigers
  West Park (St Helens)   P - P   Chester
                                   
  North One East    
                                   
                               
  Billingham   P - P   Durham City
  Carlisle   P - P   Driffield
  Old Brodleians   P - P   Darlington
  Old Crossleyans   P - P   Morpeth
  Percy Park   20 - 0   Ilkley
  Pontefract   0 - 24   Hartlepool Rovers
  Sandal   P - P   Gateshead
                                   
  North One West    
                                   
                               
  Altrincham Kersal   P - P   Burnage
  Aspatria   P - P   Broughton Park
  Blackburn   P - P   Wilmslow
  Northwich   P - P   New Brighton
  Sandbach   P - P   Lymm
  Tyldesley   P - P   Liverpool St Helens
  Vale of Lune   P - P   Leigh
                                   
  North Lancs/Cumbria    
                                   
                               
  Eccles   14 - 7   Upper Eden
  Furness   P - P   Wigton
  Kirkby Lonsdale   P - P   Aldwinians
  Netherhall   15 - 21   Keswick
  Oldham   P - P   Fleetwood
  St Benedicts   P - P   Heaton Moor
  Workington   P - P   Burnley
                                   
  North Lancashire Division One    
                                   
                               
  Ashton-Under-Lyne   P - P   Trafford MV
  Birchfield   P - P   Bury
  Hawcoat Park   8 - 5   Garstang
  Hutton   P - P   Didsbury Toc H
  Littleborough   P - P   Bolton
  Tarleton   P - P   De La Salle (Salford)
  Windermere   P - P   Old Bedians
                                   
  North Lancashire Division Two    
                                   
                               
  Carnforth   24 - 5   Colne & Nelson
  Newton-le-Willows   P - P   Mossley Hill
  St Edward's O.B.   P - P   Eagle
  St Mary's O.B. (Lancs)   71 - 0   Blackpool
  West Park Warriors   P - P   North Manchester
                                   
  Cumbria    
                                   
                               
  Aspatria Eagles   P - P   Wigton Wanderers
  Cockermouth   P - P   Whitehaven
  Creighton   P - P   Moresby
  Egremont   P - P   Millom
  Workington Steelers   P - P   Gosforth Greengarth
                                   
  South Lancs/Cheshire Division One    
                                   
                               
  Glossop   P - P   Anselmians
  Oswestry   P - P   Winnington Park
  Vagabonds (I.O.M.)   7 - 3   Ormskirk
  Warrington   P - P   Sale
  Widnes   P - P   Hoylake
  Wigan   P - P   Dukinfield
  Wirral   23 - 3   Bowdon
                                   
  South Lancs/Cheshire Division Two    
                                   
                               
  Ashton-on-Mersey   P - P   Orrell Anvils
  Crewe and Nantwich   29 - 33   Douglas (I.O.M.)
  Liverpool Collegiate   8 - 3   Sefton
  Marple   P - P   Ruskin Park
  Moore   15 - 10   Southport
  Oldershaw   P - P   Wallasey
                                   
  South Lancs/Cheshire Division Three    
                                   
                               
  Linley   P - P   Helsby
  Parkonians   39 - 17   Congleton
  Port Sunlight   P - P   Capenhurst
  Prenton   3 - 11   Holmes Chapel
  Ramsey (IoM)   39 - 8   Knutsford
                                   
  Durham/Northumberland Division One    
                                   
                               
  Alnwick   P - P   Ryton
  Ashington   13 - 10   Consett
  Hartlepool   0 - 48   Horden
  Novocastrians   P - P   Wallsend
  Redcar   P - P   Northern
  Sunderland   P - P   Gosforth
  Team Northumbria   P - P   Stockton
                                   
  Durham/Northumberland Division Two    
                                   
                               
  Acklam   20 - 15   Whitley Bay Rockcliff
  Bishop Auckland   P - P   Barnard Castle
  Blyth   24 - 12   North Shields
  Ponteland   P - P   Medicals
  Seaton Carew   45 - 5   Houghton
  Yarm   P - P   Winlaton Vulcans
                                   
  Durham/Northumberland Division Three    
                                   
                               
  Chester-Le-Street   P - P   South Tyneside College
  Hartlepool Athletic   6 - 43   Whitby
  Sedgefield   P - P   Prudhoe & Stocksfield
  South Park Rangers   P - P   Guisborough
  Washington   P - P   Seaham
                                   
  Yorkshire Division One    
                                   
                               
  Bradford Salem   P - P   Malton and Norton
  Bridlington   15 - 14   Keighley
  Castleford   20 - 21   Selby
  Dinnington   31 - 19   Heath
  Wheatley Hills   P - P   Sheffield
  Yarnbury   P - P   Scarborough
  York   P - P   Skipton
                                   
  Yorkshire Division Two    
                                   
                               
  Goole   P - P   Doncaster Phoenix
  Hessle   24 - 7   Barnsley
  Hullensians   8 - 0   Huddersfield Y.M.C.A.
  Moortown   P - P   Knottingley
  Ripon   9 - 3   North Ribblesdale
  West Leeds   P - P   Leodiensian
  West Park Leeds   P - P   Pocklington
                                   
  Yorkshire Division Three    
                                   
                               
  Aireborough   P - P   Wath Upon Dearne
  Halifax Vandals   P - P   Garforth
  Northallerton   P - P   Bramley Phoenix
  Old Modernians   P - P   Old Otliensians
  Old Rishworthian   P - P   Roundhegians
  Thornensians   25 - 12   Baildon
                                   
  Yorkshire Division Four    
                                   
                               
  Adwick Le Street   P - P   Harrogate Pythons
  Hemsworth   8 - 5   Leeds Medics and Dentists
  Hornsea   7 - 5   Burley
  Old Grovians   P - P   Rotherham Phoenix
  Ossett   13 - 12   York Railway Institute
  Sheffield Medicals   P - P   Leeds Corinthians
                                   
  Yorkshire Division Five    
                                   
                               
  Pontefract Pythons   5 - 22   Mosborough
  Stanley Rodillians   P - P   Marist
  Stocksbridge   P - P   Knaresborough
                                   
  Yorkshire Division Six    
                                   
                               
  Halifax Vikings   P - P   University of Leeds
  Rossington Hornets   18 - 20   Rawmarsh
                                   
                                   
                                   
  ENDS