Northern Rugby Union fixtures, December 12 2009
                                   
  National League 3 North    
                                   
                               
  Birkenhead Park   19 - 10   Beverley
  Chester   48 - 3   West Hartlepool
  Cleckheaton   6 - 11   Stockport
  Darlington Mowden Park   11 - 18   Rossendale
  Middlesbrough   14 - 27   Penrith
  Morley   37 - 10   West Park (St Helens)
  Sheffield Tigers   15 - 16   Rochdale
                                   
  North One East    
                                   
                               
  Carlisle   6 - 35   Billingham
  Darlington   22 - 35   Sandal
  Driffield   17 - 30   Pontefract
  Durham City   25 - 6   Percy Park
  Gateshead   27 - 17   Old Crossleyans
  Hartlepool Rovers   26 - 15   Morpeth
  Ilkley   3 - 27   Old Brodleians
                                   
  North One West    
                                   
                               
  Aspatria   0 - 32   Altrincham Kersal
  Blackburn   7 - 42   Vale of Lune
  Broughton Park   31 - 30   Tyldesley
  Burnage   28 - 7   Sandbach
  Leigh   P - P   Northwich
  Liverpool St Helens   33 - 12   New Brighton
  Lymm   12 - 8   Wilmslow
                                   
  North Lancs/Cumbria    
                                   
                               
  Aldwinians   6 - 34   Eccles
  Burnley   5 - 52   Furness
  Heaton Moor   HWO -     Netherhall
  Keswick   P - P   Oldham
  Upper Eden   31 - 7   St Benedicts
  Wigton   34 - 0   Fleetwood
  Workington   20 - 5   Kirkby Lonsdale
                                   
  North Lancashire Division One    
                                   
                               
  Ashton-Under-Lyne   16 - 17   Birchfield
  Bury   24 - 13   Windermere
  De La Salle (Salford)   37 - 14   Littleborough
  Didsbury Toc H   19 - 0   Bolton
  Garstang   25 - 8   Tarleton
  Old Bedians   17 - 18   Hawcoat Park
  Trafford MV   32 - 7   Hutton
                                   
  North Lancashire Division Two    
                                   
                               
  Blackpool   27 - 31   Eagle
  Carnforth   10 - 8   St Mary's O.B. (Lancs)
  Chorley   P - P   St Edward's O.B.
  Colne & Nelson   3 - 31   Newton-le-Willows
  North Manchester   20 - 21   Mossley Hill
                                   
  Cumbria    
                                   
                               
  Egremont   74 - 0   Creighton
  Gosforth Greengarth   18 - 20   Cockermouth
  Millom   76 - 0   Aspatria Eagles
  Moresby   40 - 0   Wigton Wanderers
  Whitehaven   P - P   Workington Steelers
                                   
  South Lancs/Cheshire Division One    
                                   
                               
  Bowdon   40 - 14   Vagabonds (I.O.M.)
  Dukinfield   17 - 41   Anselmians
  Hoylake   9 - 15   Wigan
  Sale   17 - 6   Oswestry
  Warrington   17 - 12   Ormskirk
  Widnes   8 - 14   Wirral
  Winnington Park   19 - 3   Glossop
                                   
  South Lancs/Cheshire Division Two    
                                   
                               
  Crewe and Nantwich   7 - 13   Ashton-on-Mersey
  Douglas (I.O.M.)   10 - 10   Marple
  Orrell Anvils   16 - 10   Liverpool Collegiate
  Ruskin Park   23 - 0   Trentham
  Sefton   30 - 10   Oldershaw
  Wallasey   3 - 11   Moore
                                   
  South Lancs/Cheshire Division Three    
                                   
                               
  Capenhurst   20 - 6   Congleton
  Ellesmere Port   10 - 23   Parkonians
  Holmes Chapel   11 - 10   Linley
  Knutsford   39 - 3   Helsby
  Prenton   59 - 3   Port Sunlight
                                   
  Durham/Northumberland Division One    
                                   
                               
  Alnwick   16 - 14   Sunderland
  Gosforth   36 - 0   Hartlepool
  Horden   18 - 27   Team Northumbria
  Northern   34 - 7   Ashington
  Ryton   12 - 17   Novocastrians
  Stockton   32 - 19   Redcar
  Wallsend   25 - 7   Consett
                                   
  Durham/Northumberland Division Two    
                                   
                               
  Acklam   24 - 3   Blyth
  Houghton   5 - 40   Medicals
  North Shields   24 - 7   Barnard Castle
  Whitley Bay Rockcliff   0 - 10   Ponteland
  Winlaton Vulcans   0 - 10   Bishop Auckland
  Yarm   0 - 29   Seaton Carew
                                   
  Durham/Northumberland Division Three    
                                   
                               
  Hartlepool Athletic   3 - 23   Chester-Le-Street
  Hartlepool B.B.O.B.   61 - 10   Washington
  Prudhoe & Stocksfield   6 - 34   Guisborough
  Seaham   0 - 6   Sedgefield
  Whitby   50 - 8   South Park Rangers
                                   
  Yorkshire Division One    
                                   
                               
  Bridlington   22 - 24   Bradford Salem
  Heath   19 - 16   Skipton
  Keighley   23 - 0   Dinnington
  Malton and Norton   12 - 24   Castleford
  Scarborough   8 - 9   Wheatley Hills
  Selby   18 - 0   Yarnbury
  Sheffield   42 - 7   York
                                   
  Yorkshire Division Two    
                                   
                               
  Barnsley   18 - 21   West Park Leeds
  Huddersfield Y.M.C.A.   20 - 16   Doncaster Phoenix
  Knottingley   29 - 3   Hullensians
  Leodiensian   42 - 3   Goole
  Moortown   16 - 19   Ripon
  North Ribblesdale   66 - 0   Hessle
  Pocklington   33 - 7   West Leeds
                                   
  Yorkshire Division Three    
                                   
                               
  Aireborough   43 - 15   Old Modernians
  Baildon   8 - 11   Northallerton
  Old Otliensians   8 - 31   Bramley Phoenix
  Roundhegians   P - P   Garforth
  Thornensians   12 - 20   Old Rishworthian
  Wath Upon Dearne   43 - 0   Halifax Vandals
                                   
  Yorkshire Division Four    
                                   
                               
  Burley   5 - 5   Leeds Medics
  Hornsea   15 - 39   Old Grovians
  Leeds Corinthians   57 - 3   Adwick Le Street
  Rotherham Phoenix   16 - 13   Harrogate Pythons
  Sheffield Medicals   P - P   Ossett
  York Railway Institute   11 - 7   Hemsworth
                                   
  Yorkshire Division Five    
                                   
                               
  Knaresborough   3 - 16   Mosborough
  Stocksbridge   5 - 10   Stanley Rodillians
  Wibsey   7 - 10   Pontefract Pythons
                                   
  Yorkshire Division Six    
                                   
                               
  Halifax Vikings   40 - 10   Sheffield Oaks
  University of Leeds   P - P   Rawmarsh
  Wetherby   5 - 12   Rossington Hornets
                                   
  ENDS