Northern Division Results, April 3 2010
RFU Intermediate Cup, quarter final (North)
Sale 7 - 12 Northern
RFU Senior Vase, quarter final (North)
Whitehaven 22 - 27 West Park Leeds
RFU Junior Vase, quarter final (North)
Bramley Phoenix 29 - 18 Holmes Chapel
National Division Three (North)
Beverley 24 - 36 Darlington Mowden Park
Birkenhead Park 13 - 20 Cleckheaton
Rochdale 26 - 35 Penrith
Rossendale 26 - 41 Morley
West Park (St Helens) 31 - 26 Chester
 
North One East
Billingham 31 - 18 Durham City
Darlington 22 - 35 Carlisle
Hartlepool Rovers 22 - 29 Percy Park
Ilkley 11 - 20 Old Crossleyans
Morpeth 11 - 10 Old Brodleians
Sandal 57 - 12 Gateshead
 
North One West
Altrincham Kersal 29 - 7 Burnage
Aspatria 24 - 29 Broughton Park
Blackburn 13 - 32 Wilmslow
Lymm 23 - 33 Northwich
Sandbach 30 - 35 Leigh
Tyldesley 15 - 24 Liverpool St Helens
 
North Lancs/Cumbria
Aldwinians P - P Netherhall
Eccles 25 - 7 Keswick
Fleetwood 35 - 19 St Benedicts
Furness 0 - 73 Wigton
Kirkby Lonsdale 43 - 12 Heaton Moor
Upper Eden 9 - 9 Oldham
Workington 46 - 0 Burnley
 
North Lancashire Division One
Ashton-Under-Lyne 0 - 36 Trafford MV
Birchfield 26 - 14 Garstang
Bolton P - P Old Bedians
Bury 11 - 67 De La Salle (Salford)
Hutton 72 - 7 Windermere
Littleborough 19 - 43 Didsbury Toc H
 
Cumbria
Aspatria Eagles 7 - 55 Cockermouth
Egremont P - P Whitehaven
Gosforth Greengarth P - P Moresby
Millom P - P Creighton
Wigton Wanderers 6 - 15 Workington Steelers
 
South Lancs/Cheshire Division One
Glossop P - P Anselmians
Hoylake 8 - 37 Wirral
Oswestry 29 - 7 Winnington Park
 
South Lancs/Cheshire Division Two
Ashton-on-Mersey 37 - 3 Orrell Anvils
Ruskin Park 26 - 19 Crewe and Nantwich
Southport 21 - 13 Marple
Wallasey 13 - 19 Liverpool Collegiate
South Lancs/Cheshire Division Three
Prenton 44 - 6 Helsby
Durham/Northumberland Division One
Alnwick 23 - 20 Ryton
Consett 16 - 8 Horden
Novocastrians 24 - 7 Wallsend
Sunderland 22 - 15 Gosforth
Team Northumbria 21 - 20 Stockton
 
Durham/Northumberland Division Two
Barnard Castle 31 - 12 Yarm
Bishop Auckland 3 - 27 Ponteland
Blyth P - P Medicals
Winlaton Vulcans 21 - 10 Houghton
Durham/Northumberland Division Three
Chester-Le-Street 3 - 18 Guisborough
Hartlepool B.B.O.B. 14 - 7 South Tyneside College
Newton Aycliffe 17 - 16 Sedgefield
Prudhoe & Stocksfield 50 - 20 Hartlepool Athletic
Whitby P - P Seaham
Yorkshire Division One
Bradford Salem 25 - 34 Malton and Norton
Wheatley Hills 18 - 13 Sheffield
Yarnbury 35 - 19 Scarborough
York 33 - 3 Skipton
 
Yorkshire Division Two
Huddersfield Y.M.C.A. 57 - 0 Hessle
Hullensians 0 - 19 Doncaster Phoenix
Knottingley 23 - 6 Ripon
North Ribblesdale 40 - 12 West Leeds
 
Yorkshire Division Four
Adwick Le Street 12 - 33 Harrogate Pythons
Hemsworth 17 - 26 Sheffield Medicals
Hornsea 3 - 83 Rotherham Phoenix
Yorkshire Division Five
Knaresborough P - P Wibsey
Pontefract Pythons 12 - 16 Stocksbridge